Zmiany w światowym zarządzie Henkla

Pascal Houdayer zastąpi Hansa Van Bylena na stanowisku wice-prezesa odpowiedzialnego za sektor Henkel Beauty Care.

Pascal Houdayer, obecnie corporate senior vice president w dziale Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), z dniem 1 marca 2016 wejdzie w skład światowego zarządu firmy Henkel, a od 1 maja 2016 zastąpi Hansa Van Bylena, na stanowisku wice-prezesa odpowiedzialnego za sektor Beauty Care (kosmetyków). Tego samego dnia Hans Van Bylen obejmie stanowisko prezesa zarządu, zastępując Kaspera Rorsteda, który z końcem kwietnia opuści firmę.

Pascal Houdayer pracuje w Henklu od 2011 roku. Obecnie w ramach działu Laundry & Home Care jest odpowiedzialny za międzynarodowy marketing oraz strategię działań w internecie dla regionu Azji i Pacyfiku. Wcześniej od 1993 roku pracował w firmie Procter & Gamble w działach Home Care i Body Care w Europie, Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych.

W 2014 sektor Henkel Beauty Care odnotował sprzedaż w wysokości 3,5 mld euro i wypracował zysk w wysokości 544 mln euro. Oferta kosmetyczna firmy obejmuje produkty rynkowe: do włosów, do pielęgnacji ciała i twarzy oraz higieny jamy ustnej, oraz kosmetyki profesjonalne do salonów fryzjerskich. Najważniejsze marki to Schwarzkopf, Dial i Syoss. 

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.