Praktiker i Leroy Merlin: transakcja i różne jej interpretacje

Pojawiły się pogłoski, że Leroy Merlin kupuje sieć marketów budowlanych Praktiker. Jak na razie francuski operator przejął dwa budynki, w których działają Praktikery.

W ostatnich tygodniach firma Leroy Merlin stała się właścicielem dwóch budynków: we Wrocławiu (ok. 15 tys. mkw.) oraz w Pile (ok. 7 150 mkw.). Ich najemcami jest sieć Praktiker, pojawiła się więc pogłoska, że francuski koncern przejmuje sklepy wywodzącego się z Niemiec operatora.

Atmosferę podgrzewali sami przedstawiciele Leroy Melin, którzy ujawnili w prasie, że spółka chce rozpocząć prowadzenie własnej działalności handlowej w przejętych obiektach tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, z uwzględnieniem wymogów formalnych i prawnych.

Praktiker dementuje te doniesienia. Podaje, że nie zamierza zaprzestać działalności w obu lokalizacjach, a podpisane umowy najmu pozwalają na długotrwałe funkcjonowanie placówek.

Sieć Praktiker należy do Metro Group, który jest właścicielem marki hipermarketów Real. Działające pod tym szyldem sklepy koncern sprzedał niedawno grupie Auchan. Zakończył się już proces ich rebrandingu.

Katarzyna Pierzchała 1773 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }