Minister interweniuje w sprawie sprzedaży alkoholu w stolicy

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki wyraził gotowość do aktywnej mediacji w sporze wokół warszawskich sklepów sprzedających alkohol - informuje Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

W piśmie skierowanym do prezesa PGS minister proponuje organizację spotkania i dyskusji pomiędzy handlowcami a władzami stolicy w celu wypracowania kompromisowego rozwiązania dla obu stron.

Morawiecki namawia do konstruktywnej dyskusji, która przyczyni się do osiągnięcia porozumienia wokół oprotestowanej uchwały władz miasta stołecznego, wprowadzającej zmiany w prawie miejscowym w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz usytuowania punktów sprzedaży alkoholu w Warszawie. W tym celu wyznaczył Departament Handlu i Usług jako jednostkę, której zadaniem będzie koordynacja negocjacji.

PGS skierowała już pozew do sądu o uchylenie wadliwej decyzji stołecznego ratusza i oprotestowała uchwałę władz miasta. Teraz wzywa do szybkiego i rzeczowego spotkania do 10 kwietnia br. lub grozi dużymi, wielotysięcznymi manifestacjami handlowców z całego kraju w stolicy.

- Wierzymy, że Ratusz opamięta się i handlowcy nie będą zmuszeni do protestów – podkreśla Sadecki. Jednocześnie dodaje, że PGS jest otwarty dla wszystkich pokrzywdzonych właścicieli sklepów, którzy chcą przystąpić do zbiorowego pozwu przeciw władzom stolicy.

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }