Baker & McKenzie doradzał przy sprzedaży sieci Eko

Kancelaria prawna Baker&McKenzie doradzała sprzedającemu przy transakcji zbycia Grupie Eurocash 100 proc. akcji Eko Holding, właściciela ponad 250 supermarketów z południowo-zachodniej Polski.

Na razie została zawarta umowa przedwstępna umowa zakupu 100 proc. akcji w Eko Holding od firmy Pelican Ventures przez Grupę Eurocash. Do jej sfinalizowania potrzebna jest m.in. zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, o czym pisaliśmy już tydzień temu.

Kancelaria podaje, że skonsolidowana sprzedaż nabywanych spółek w 2015 r. wyniosła ok. 999 mln zł. Eko to istniejąca od 1996 r. sieć supermarketów, natomiast Ledi jest połączeniem supermarketu i dyskontu.

– Jest to kolejna transakcja na rynku retail, w której uczestniczył Baker&McKenzie. Dzięki niej umocniliśmy swoją pozycję jako doradcy prawnego w zakresie przejęć w sektorze handlowym – mówi Tomasz Krzyżowski, partner w Baker & McKenzie.

Wcześniej kancelaria pracowała przy przejęciach sieci Albert i Hypernova przez Carrefoura oraz sprzedaży Żabki przez Pentę funduszowi Mid Europa Partners. Inne realizacje to m.in. doradztwo spółce CEPD przy kupnie od Alior Banku i Erste Group Bank sieci drogerii Natura oraz wsparcie PineBridge przy transakcji nabycia sieci Małpka od Czerwonej Torebki.

Katarzyna Pierzchała 1773 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }