Spółdzielnia Inwalidów Świt przejmuje fabrykę po Colgate-Palmolive

Nabycie zakładu w podwarszawskim Halinowie wraz z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi do płynów, szamponów, past, żeli i proszków nastąpi do połowy kwietnia 2016 r. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Obiekt o powierzchni prawie 6 ha jest przystosowany do produkcji i konfekcjonowania m.in. płynów, szamponów, żeli, past do mycia oraz proszków.  

Ten oddalony o 23 km od centrum Warszawy zakład produkcyjny, jako część grupy Colgate-Palmolive, produkował kosmetyki oraz chemię gospodarczą do końca 2015 r. Powstawały tam m.in. produkty z kategorii Oral Care. Ostatecznie produkcja pasty do zębów została przeniesiona przez Colgate-Palmolive do Świdnicy. Oprócz fabryki w Halinowie koncern zamknął wówczas również zakład Lorrach w Niemczech i w Therwil w Szwajcarii. Wszystko działo się w ramach czteroletniego Globalnego Programu Wzrostu i Efektywności ogłoszonego przez Colgate-Palmolive w 2012 r.

Nabycie zakładu produkcyjnego w Halinowie ma zwiększyć wydajność produkcyjną Grupy Świt do ponad 110 mln szt. kosmetyków rocznie, co powinno uplasować Świt w gronie największych producentów kosmetyków w Polsce.

W portfolio firmy są takie marki, jak: Abra, Exclusive Cosmetics, Days Cosmetics oraz CleanHands - wicelider kategorii antybakteryjnych żeli do rąk. Spółdzielnia Inwalidów Świt jest również producentem marek własnych dla sieci handlowych.

Ilona Mrozowska 3001 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }