Wielka Brytania: słodkie napoje jednak opodatkowane

Brytyjski minister finansów George Osborne, podczas prezentacji budżetu w parlamencie, zaprezentował plany wprowadzenia nowego podatku od słodkich napojów.

Zgodnie z przedstawionym przez George'a Osborne'a projektem, producenci napojów bezalkoholowych z dodatkiem cukru takich jak Coca-Cola, Red Bull i Irn Bru będą płacić od nich podatek tzw. "sugar tax" od kwietnia 2018 roku.

Podatek nie będzie dotyczył napojów na bazie mleka oraz soków owocowych.

Pozyskane w ten sposób wpływy, które mogą wynieść nawet 520 mln funtów, miały by być przeznaczane na dofinansowanie sportu w szkołach w Wielkiej Brytanii.

Podatkiem miały by być objęte napoje o całkowitej zawartości cukru 5 g na 100 ml oraz większej. Jednak w pierwszym przypadku podatek byłby niższy.

Zapowiadane przez ministra opodatkowanie słodkich napojów jest związane z rosnącym problemem otyłości wśród dzieci.

Źródło: The Guardian, RetailUpdate

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }