Biedronka podwyższa wynagrodzenie pracownikom kas

Od 1 kwietnia pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w Jeronimo Martins Polska zwiększa się z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto.

W związku z kwietniową podwyżką firma w 2016 r. zainwestuje w wynagrodzenia pracowników ponad 80 mln zł.

Najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka, będzie wynosić 2250 zł brutto. W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera wzrasta. Ponadto pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii nawet do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Ustanowienie wynagrodzenia wejściowego w sieci Biedronka na poziomie 2250 zł brutto oznacza jego podwyżkę w stosunku do dotychczasowego poziomu (2000 zł brutto) o 12,5 proc. Natomiast wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od kwietnia będzie wyższe o prawie 22 proc. od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

JMP oferuje zatrudnionym również pakiet dodatków pozapłacowych. Obecnie firma zatrudnia ponad 55 tys. osób w oparciu o umowę o pracę.

Joanna Hamdan 9090 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }