Eko Holding połknięty przez Eurocash

Grupa Eurocash chce przejąć Eko Holding, właściciela sieci ponad 250 małych supermarketów zlokalizowanych głównie w południowo-zachodniej Polsce. Zakup uzależniony jest m.in. od pozytywnej decyzji UOKiK.

Eurocash przejmuje sieci 253 supermarketów pod markami Eko oraz Ledi od spółki Pelican Ventures. Według kupującego sytuacja finansowa Eko Holdingu pogorszyła się w ostatnich latach do tego stopnia, że bez pozyskania inwestora operator nie byłby w stanie sprostać rosnącej konkurencji ze strony dyskontów i sieci wielkopowierzchniowych. W 2015 r. łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć wyniosła około 1 mld zł. 

- Dzięki naszej inwestycji Eko Holding zyskuje silnego strategicznego partnera dysponującego know-how i środkami niezbędnymi do odzyskania trwałej rentowności i – w konsekwencji – zachowania miejsc pracy ponad 3,7 tys. osób zatrudnionych w sieci - podkreśla Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash, który jednocześnie zapowiada, że ujawni więcej informacji na temat dalszego rozwoju sieci Eko i jej integracji w ramach Grupy Eurocash po uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i sfinalizowaniu transakcji.

Grupa Eurocash to największa w naszym kraju firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez nią sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest około 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. W jej portfolio są takie sieci jak abc, Delikatesy Centrum, Lewiatan, EuroSklep, Groszek, Koliber.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }