Galeria Przymorze pod zarządem Apsys Polska

Apsys Polska przejmuje zarządzanie Galerią Przymorze, działającą w Gdańsku od 2009 r. Dzięki temu spółka kieruje już 22. obiektami handlowymi. Jednocześnie prowadzi największą inwestycję w swojej branży w regionie - budowę centrum Posnania w Poznaniu.

Apsys Polska świętuje swój jubileuszowy, 20. rok działalności. 1 marca 2016 r. do portfolio spółki dołączyła Galeria Przymorze o powierzchni najmu wynoszącej 34 tys. mkw. W ramach umowy z właścicielem, firmą ImmoGdańsk, Apsys Polska przejął zarządzanie centrum handlowym, umowami najmu oraz leasingiem.

- Centrum dobrze wpisuje się w strategię rozwoju naszego portfela, ponieważ interesują nas zwłaszcza obiekty wyróżniające się potencjałem wzrostu wartości, relatywnie nowe i zlokalizowane w dużych miastach – podkreśla Fabrice Bansay, CEO Apsys Polska.

Galeria Przymorze została otwarta 18 marca 2009 r. w Gdańsku. Usytuowano ją w pobliżu najdłuższego w Europie Środkowej budynku mieszkalnego „Falowiec”, stadionu sportowego oraz drogi krajowej nr 91. Lokalizacja zapewnia dogodny dojazd samochodem, jak również komunikacją miejską – autobusami, tramwajami i SKM-ką.

W Galerii znajduje się hipermarket E. Leclerc oraz ponad 80 sklepów, m.in. C&A, Reserved, Empik i Hebe, a także parking na 1200 miejsc. Centrum odwiedza około 6 mln klientów rocznie.

Apsys zarządza w Polsce 22. centrami handlowymi zlokalizowanymi w 15. największych miastach. Całkowita powierzchnia najmu tych obiektów wynosi ok. 830 tys. mkw. Obecnie spółka prowadzi w Poznaniu największą inwestycję w swojej branży w regionie CEE – budowę centrum Posnania wyróżnionego nagrodą „The European Property Awards 2015” jako jednego z najlepszych projektów handlowych w Europie.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }