Emperia się tłumaczy, skarbówka atakuje

Zarząd Emperia Holding nie zgadza się z ustaleniami Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, jakoby spółka zalegała z podatkami na kwotę 182.268.537 zł. Będzie podejmował środki wyjaśniające i jednocześnie zapewnia, że ewentualna zapłata podatku nie wpłynie na realizację planów w tym rok.

2 marca br. zarząd spółki Emperia Holding poinformował rynek, że otrzymał Protokół z badania ksiąg wydany w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 r.

W Protokole zawarto ocenę prawną, iż spółka osiągnęła dodatkowy dochód podatkowy „ze zbycia Segmentu Dystrybucyjnego w 2011 roku w kwocie 959.308.086,76 zł”, co spowodowało zaległość podatkową w wysokości 182.268.537 zł wraz z odsetkami za zwłokę od 1 kwietnia 2012 r.

Jak podaje Emperia otrzymany protokół jest dokumentem urzędowym, który nie rozstrzyga sprawy. Spółce przysługuje prawo do wniesienia zastrzeżeń w terminie 14 dni od daty otrzymania protokołu, co też zarząd spółki zamierza uczynić.

„Nie zgadzamy się z ustaleniami Protokołu. Podejmiemy wszystkie możliwe kroki prawne mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia wyżej opisanych ustaleń w Protokole” - napisano w komunikacie spółki.

Jeśli jednak organ odwoławczy (dyrektor Izby Skarbowej) utrzyma w mocy decyzję dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, Emperia zmuszona zostanie uiścić zaległość podatkową.

Jednocześnie zarząd zapewnia, że spółka ma zdolność do jej sfinansowania, a ewentualna zapłata podatku nie wpłynie na realizację zaplanowanego na 2016 r. rozwoju spółek Grupy.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }