Lody Chupa Chups od ... Unilevera

Unilever wypuści na rynki Zachodniej Europy lody marki Chupa Chups na licencji uzyskanej od Perfetti Van Melle.

Jak poinformowała agencja odpowiedzialna za rozszerzenie marki kultowych lizaków na inne kategorie, lody o smaku bananowym i napoju cola będą produkowane przez Unilever na bazie udzielonej licencji i trafią do dystrybucji już tej wiosny. 

Z lakonicznego komunikatu wynika jedynie, że technolodzy Unilevera znakomicie poradzili sobie z odwzorowaniem oryginalnych smaków, dzięki czemu nowy produkt ma szanse odnieść sukces.

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy lody trafią do polskiego handlu. W branży lodowej wypuszczanie lodów pod markami znanych renomowanych producentów słodyczy staje się co raz bardziej popularnym zabiegiem, np. R&R Ice Cream (Zielona Budka) umowę licencyjną na produkcję i dystrybucję lodów pod markami Mondeleza podpisało w 2011 r. Od tego czasu lody pod markami  Milka, Toblerone, Daim, Jacobs, Oreo i Philadelphia wprowadziło w 10 krajach europejskich, a od dwóch lat są dostępne też w Polsce.

Od ubiegłego roku PPL Koral  sprzedaje lody Łaciate na licencji SM Mlekpol.

”    

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }