Bakalland: Cukier waniliowy stanowi aż 85 proc. segmentu przypraw do pieczenia

Kategoria przypraw do ciast warta jest 190 mln zł, zaś jej kluczowym segmentem są cukry smakowe z wiodącym produktem - cukrem wanilinowym, który odpowiada blisko za 85 proc. sprzedaży tej kategorii - informuje Monika Rożnowska, starszy kierownik marki Delecta w firmie Bakalland.

Ten segment obejmujący także aromaty, fiksy, proszek do pieczenia, fiksy do śmietany, sodę oczyszczoną oraz drożdże jest zatem wart ponad dwa razy tyle co rynek mieszanek – ciast w proszku.

W ofercie marki Delecta wśród dodatków do wypieków znajdują się także polewy do ciast, kremy i linia naturalnych posypek do dekoracji ciast i deserów Decorada. Bazują one na naturalnych składnikach takich jak: belgijska czekolada, zboża i soki owocowe, wpisując  nimi się w trend dobrego i bezpiecznego odżywiania się.

Z monitoringu CMR wynika, że w sklepie osiedlowym przeciętnie są trzy mieszanki ciast i  8 dodatków do ich wykończenia. Prym wiodą marki trzech producentów: Bakalland, Dr Oetker i Cykoria.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }