Graal bez nietypowych zdarzeń, ale ze znakomitymi wynikami

W 2015 r. skonsolidowane przychody firmy Graal wyniosły 933,3 mln zł, co oznacza 8,4-proc. wzrost wobec tych wypracowanych rok wcześniej. Zysk netto wzrósł natomiast o 29,8 proc. - do 29,5 mln zł w roku 2015.

Na zdjęciu: Bogusław Kowalski, prezes Graala

Jak tłumaczy Graal, na poprawę wyników finansowych istotne znaczenie miało zwiększenie obrotów w IV kwartale 2015 r. W okresie objętym śródrocznymi informacjami finansowymi Grupa prowadziła działalność analogiczną do 2014 r., czyli produkowała konserwy rybne i mięsne, dania obiadowe, wyroby rybne chłodne oraz produkty z łososia świeżego i wędzonego.

- Nie wystąpiły istotne nietypowe zdarzenia, które miałaby znaczący wpływ na osiągnięte wyniki finansowe Grupy - czytamy w komentarzy do wyników.

 

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }