Największa kampania Carrefoura w 19-letniej historii

8 marca ruszyła największa w historii kampania reklamowa sieci sklepów Carrefour, której celem jest "przedstawienie pozytywnych zmian wprowadzonych w firmie w ostatnim czasie".

Jej bohaterem jest Napoleon, w którego rolę wcielił się aktor Jacek Braciak. Kampania została poprzedzona dwutygodniową komunikacją teaserową w najważniejszych stacjach telewizyjnych i radiowych oraz na nośnikach outdoor, początkowo bez ujawniania, kto jest jej twórcą.

To pierwsza, w 19-letniej historii Carrefour Polska, kampania marketingowa o tak dużej skali i zasięgu. Jej celem jest zakomunikowanie nowego wizerunku i zmian wprowadzonych w 2015 r. w sieci Carrefour Polska. Firma zmodernizowała 15 hipermarketów, 50 supermarketów, 9 centrów handlowych oraz unowocześniła 3 koncepty sklepów franczyzowych, jednocześnie wzbogacając swoją ofertę produktów.

Oferta handlowa Carrefour to obecnie 50 tys. produktów, w większości od polskich producentów. W samym tylko 2015 r. na półkach sklepowych pojawiło się 2 tys. nowych propozycji, w tym wiele produktów prozdrowotnych i pochodzenia lokalnego. Dodatkowo, działania marketingowe, są ściśle związane z pięcioma najważniejszymi wartościami, którymi kieruje się Carrefour w codziennej pracy na rzecz klientów. Są to: jakość, wybór, niska cena, zdrowie oraz bliskość klienta.

– Napoleon to postać silnie zakorzeniona w świadomości Polaków. Cesarz, jako jedyny obcokrajowiec, ma nawet swoje własne miejsce w hymnie narodowym. Skojarzenia z tą postacią są pozytywne, a jego związek z Francją czyni go naturalnym bohaterem dla kampanii Carrefour. Dzięki udziałowi niezrównanego Jacka Braciaka udało nam się dopasować postać cesarza do wymagań współczesnego konsumenta – wyjaśnia Marcin Olech, dyrektor marketingu w Carrefour Polska.

Kampania jest emitowana w najpopularniejszych, ogólnopolskich kanałach należących do stacji telewizyjnych: Polsat, TVP i TVN oraz w najlepiej dopasowanych do grupy docelowej stacjach tematycznych, a także w 25 ogólnopolskich i lokalnych programach radiowych. Dodatkowo wspierana jest przez działania OOH w największych miastach w Polsce.

Ilona Mrozowska 3002 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }