UOKiK zgadza się na plany Stokrotki i Biedronki

Stokrotka może nabyć część mienia Frac Handel, a Jeronimo Martins Polska utworzyć z firmą z Hong Kongu spółkę Asia Style z siedzibą w Warszawie. UOKiK wydał właśnie zgodę na te działania.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Stokrotki, UOKiK wydał zgodę na na nabycie przez nią części mienia rzeszowskiej firmy Frac Handel. Transakcja polegać ma na zakupie jednego sklepu wielkopowierzchniowego.

Druga decyzja dotyczy Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka, który wraz z drugą spółką - Vershold Solutions Limited - wnioskował o powołanie do życia firmy Asia Style zajmującej się pozyskiwaniem klientów z Azji oraz dystrybucją ich produktów do dyskontów, m.in. do Polski. Asia Style ma prowadzić hurtową sprzedaż i obsługę importu produktów spożywczych, a także produkcję i dystrybucję azjatyckich dań gotowych.

Decyzje w całości uwzględniły żądania wnioskujących stron.

Katarzyna Pierzchała 2626 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }