Defibrylatory w sklepach Carrefoura

Sieć centrów handlowych Carrefour dołączyła do miejsc, które w ramach programu PAD (Public Access Defibrillation) wyposaża swoje placówki w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

W ramach porozumienia Carrefour Polska oraz firmy DefiMed ustalono sukcesywne wyposażanie sieci centrów handlowych Carrefour w defibrylatory AED – LIFEPAK CR Plus, które ze względu na swoje cechy wpisują się w program Publicznego Dostępu do Defibrylacji.

W pierwszym etapie AED-y pojawiły się w Galerii Grudziądzkiej w Grudziądzu (listopad ub.r.), w Galerii Śląskiej w Rybniku (od grudnia 2015 r.), teraz czas na CH Carrefour w Olsztynie, Galerię Słowiańską w Zgorzelcu, Galerię Zdrój w Jastrzębiu Zdrój oraz Centrum Handlowe Carrefour w Łodzi.

AED są umieszczane w widocznych miejscach, obok wejścia do marketu, przy „Strefie Klienta” w szafkach z alarmem świetlno-dźwiękowym, który ma za zadanie uchronić przed nieupoważnionym użyciem AED.

Wprowadzany program ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród klientów, pracowników oraz wszystkich osób przebywających w otoczeniu sieci sklepów. Wybór placówek, wyposażanych w AEDy jest nieprzypadkowy, albowiem są to miejsca, w których zwiększone jest prawdopodobieństwo konieczności ich użycia, czyli sklepy zlokalizowane w znacznej odległości od punktów medycznych oraz placówki, w których przebywa duża liczba klientów w tym samym czasie.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }