Henkel: trudny europejski rynek

W 2015 r. przychody całej grupy Henkel wyniosły 18 mld euro, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Wzrósł organiczny wyniósł 3 proc., a zysk operacyjny - 12,9 proc. Na rynkach rozwiniętych utrzymuje się silna konkurencja szczególnie pod względem cen skali działań promocyjnych.

– Mimo trudnej sytuacji gospodarczej osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, realizując z powodzeniem naszą strategię i tworząc stabilny fundament przyszłego rozwoju firmy. Jesteśmy na najlepszej drodze do realizacji naszych celów na 2016 r. – powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu Henkla (na zdjęciu).

Firma nie zdradza, jak jej wyniki kształtowały się w Polsce. Wiadomo jedynie, że w europejskim ujęciu regionalnym dobre wyniki Hankel odnotował we Franci i w Wielkiej Brytanii, a spadki w Szwajcarii i krajach północnoeuropejskich.

Przychody ze sprzedaży w regionie Europy Wschodniej, które ukształtowały się na poziomie 2,695 mld euro, były niższe niż w poprzednim roku ze względu na znaczne osłabienie rubla i innych walut krajów regionu. Jednocześnie w ujęciu organicznym sprzedaż wzrosła o 7,3 proc., głównie dzięki rozwojowi działalności w Rosji i Turcji.

- Na rynkach rozwiniętych utrzymuje się silna konkurencja szczególnie pod względem cen skali działań promocyjnych - czytamy w komentarzy do wyników. - W tym trudnym otoczeniu biznesowym przychody ze sprzedaży segmentu obniżyły się nieco w stosunku do zeszłorocznego poziomu, głównie w wyniku sytuacji w Europie Zachodniej i na rozwiniętych rynkach regionu Azji i Pacyfiku. W Ameryce Północnej, mimo nasilonej konkurencji, odnotowano znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem - podkreśla producent. 

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }