Sieć Kropla wypływa z Mazowsza

350 sklepów chce mieć na koniec roku grupa zakupowa Kropla Polski Detal. Powstała zaledwie przed rokiem, a zrzesza już 248 sklepów. Głównie z Warszawy i jej okolic, choć pod swoimi skrzydłami ma też placówki z Łodzi i świętokrzyskiego.

Jak na razie Kropla najsilniejsza jest na Mazowszu. W samej Warszawie zrzesza 73 sklepy. Od stycznia br. sieci przybyło 32 placówki. Jak na razie nikt z niej nie wystąpił, choć w ub.r. ubyło 16 placówek z racji zakończenia działalności przez ich właścicieli. Rok 2016 założyciele grupy planują zamknąć okrągłą liczbą 350 sklepów.

- Zgłaszają się do nas detaliści z coraz dalszych rejonów, powoli wychodzimy więc poza obszar Mazowsza. Zrzeszamy już placówki z Łodzi i świętokrzyskiego, myślimy nad ekspansją w kierunku Sochaczewa – mówi Marek Bartel, współzałożyciel i członek zarządu spółki Kropla.

Specjalnością Kropli jest segment alkoholowo – napojowy. W sieci działa 90 sklepów alkoholowych, wiele całodobowych. - Jest to asortyment, na którym znamy się bardzo dobrze. Niemniej, zakres umów zawartych przez nas z dystrybutorami i producentami sprawia, że oferta, którą możemy przedstawić współpracującym z nami sklepom, jest komplementarna – podkreśla Bartel.

W centrali sieci trwają też prace nad spersonalizowaną stroną internetową dla detalistów, stworzeniem marki własnej w kategorii alkoholi oraz uruchomieniem pokazowych placówek własnych.

Więcej o sieci Kropla w marcowym wydaniu „Handlu”.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }