Kaufland z nową siedzibą we Wrocławiu

Obiekt, przeznaczony dla ponad 700 pracowników, zaprojektowano w oparciu o niemieckie standardy tzw. budynku bez barier.

Jak informuje EurobuildCEE, osobom niepełnosprawnym budynek oferuje stanowiska postojowe, podjazdy, pochylnie, specjalne toalety. Jest także w pełni zautomatyzowany, zintegrowany z kontrolą dostępu, system otwierania drzwi przymykowych w głównych ciągach komunikacyjnych i wejściach do budynku.

W obiekcie wykorzystano wizualno-akustyczne panele sterujące w windach osobowych wraz z oznakowaniem pięter pismem dla niewidomych, a także wizualną i akustyczną instrukcję na drogach ewakuacyjnych. Uwzględniono również „bezpieczne strefy” dla osób niezdolnych do samopomocy w razie ewakuacji.

O planach budowy nowej centrali Kaufland informował już w 2013 r. Powierzchnia użytkowa nowego biurowca wynosi 16 tys. mkw. Powstał on u zbiegu ulic Ziębickiej i Armii Krajowej. Do tej pory główna polska siedziba spółki mieściła się na ul. Szybkiej 6/10, także we Wrocławiu.

Za projekt budynku odpowiada wrocławska pracownia projektowa Grupa RB, która udostępniła nam zdjęcie.

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }