9.02. Ministerstwa krytycznie o projekcie ustawy

Krytyczne uwagi 7 ministerstw i Centrum Legislacji Rządu.

W odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Finansów o opinię o projekcie ustawy o podatku od handlu w wersji z 2.02 krytycznie wypowiedziały się: Ministerstwo Cyfryzacji; Infrastruktury i Budownictwa; Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Rozwoju,; Spraw Zagranicznych; Zdrowia. Wszystkie opinie dostępne są na stronie: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12281601.

Rządowe Centrum Legislacji stwierdziło m.in. "Sposób, w jaki w projektowanej ustawie skonstruowano część przepisów o podatku od sprzedaży detalicznej w ocenie RCL może utrudnić lub wręcz uniemozliwić określenie, jaki jest podmiot opodatkowania tym podatkiem, jakie podmioty podlegają w jego zakresie obowiązkowi podatkowemu oraz jakie mają do niego być stosowane stawki podatkowe – co tym samym oznacza, że przepisy te należy ocenić jako niespełniające standardów wyznaczanych przez art. 217 Konstytucji RP."

 

Barbara Mikusińska 739 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }