Rzucił wyzwanie dyskontom

Najtańszy sklep w Wielkiej Brytanii musiał się zamknąć, bo tak szybko sprzedał cały towar.

Dostawcy nie byli w stanie  zaopatrzyć sklepu, z którego klienci błyskawicznie wykupili cały towar. Chodzi o otwarty w Londynie na początku lutego super dyskont EasyFoodstore. Jego właściciel ma już duże doświadczenie w operowaniu niskimi cenami. To mieszkaniec Monako, grecko-cypryjski miliarder Stelios Haji-Ioannou, twórca EasyJet, a także EasyHotel, EasyPizza, EasyBus etc.

Pierwszym tanim sklepem chce rzucić wyzwanie dyskontom w Wielkiej Brytanii: Lidlowi i Aldi. Deklaruje, że oferta jest przeznaczona dla najbiedniejszych mieszkańców, głównie imigrantów z Bliskiego Wschodu. Powołuje się na swoje doświadczenia z rozprowadzania darmowej żywności w Grecji i na Cyprze (banki żywności).

Sklep o powierzchni 74 mkw. oferuje tylko 76 linii produktów, wyłącznie spożywczych, bez świeżych i mrożonych. Każdy produkt kosztuje 25 pensów (ok. 1,50 zł). Sklep czynny jest od 9 do 18. Dostawcą - własne marki Happy Shopper i Euro Shopper - jest Booker należący do AMS. To międzynarodowa grupa zakupowa z siedzibą w Holandii, obok Bookera należy do niej m.in. Jeronimo Martins. 

Barbara Mikusińska 728 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }