800 miejsc pracy do końca br. w fabryce Nestlé Purina

W otwartej w marcu 2015 r. fabryce karmy dla zwierząt Nestlé Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej pracuje obecnie już ponad 500 osób. Do końca 2016 r. podwrocławski oddział Nestlé chce mieć 800-osobową załogę.

– Jeszcze w marcu 2015 r., kiedy otwieraliśmy fabrykę w Nowej Wsi Wrocławskiej stworzyliśmy ponad 200 nowych miejsc pracy, planując, że zatrudnienie na poziomie 800 osób osiągniemy po około 4 latach działalności na dolnośląskim rynku. Dziś celujemy w 800-osobową załogę na koniec 2016 r. – mówi Renata Puciłowska, kierownik ds. rekrutacji w fabryce Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Rynek karmy dla zwierząt rośnie z dynamiką powyżej 5 proc. rocznie, rozwija się również fabryka Nestlé Purina PetCare. W planach jest powstanie kolejnych hal produkcyjnych. Obecnie trwa intensywny nabór pracowników na stanowiska operatorów maszyn zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz kierowców wózków widłowych.

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }