Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP przeciw proponowanym zapisom ustawy o handlu detalicznym

5 lutego w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się zebranie członków organizacji. Jego uczestnicy wystosowali list otwarty adresowany m.in. do Prezesa Rady Ministrów, szefów instytucji rządowych, Marszałków Sejmu i Senatu, a także redakcji ogólnopolskich mediów (radia, telewizji i prasy).

Do dnia dzisiejszego Stowarzyszenie nie otrzymało informacji na temat ewentualnych zmian w projekcie ustawy o handlu detalicznym, która – przypominamy – w pierwszej wersji (z końca stycznia 2016 r.) skierowana była do zagranicznych sieci wielkopowierzchniowych, a w wersji z 2 lutego objęła już cały handel detaliczny, uderzając we wszystkich polskich jego uczestników. W związku z tym Zarząd SRW RP, w imieniu swoich członków, apeluje o aktywny udział w dyskusji na treścią tego projektu i przysyłanie uwag na adresbiuro@srw.org.pl

Przypomnijmy, że PiS chce, aby przychód osiągnięty w poniedziałek, wtorek, środę czwartek i piątek opodatkowany był stawką 0,7 proc. do wartości 0,3 mld zł i stawką 1,3 proc. dla przychodu przekraczającego 0,3 mld zł. Natomiast przychody osiągnięte w soboty i niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy mają być opodatkowane stawką odpowiednio 1,3 oraz 1,9 proc.

Joanna Hamdan 10923 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.