8.02. PIH przeciwna ostatniej wersji podatku od handlu

Spotkanie PIH z rządem bez rządu. W Superexpresie i tygodniku Wsieci ukazały się reklamy w formie nekrologów.

Polska Izba Handlu wykupiła ogłoszenia, w których zarzuca ministrowi finansów doprowadzenie do likwidacji polskich sieci franczyzowych. Ukazały się 8 lutego. Tego samego dnia odbyła sie konferencja zorganizowana przez Polską Izbę Handlu, na którą zaproszono przedstawicieli wszystkich ministerstw. Żadne nie skorzystało z zaproszeń.

Wojciech Kruszewski, prezes PIH i szef Lewiatana Holding podkreślił podczsa konferencji, że średni obrót sklepów sieci wynosi tylko ok. 220 tysięcy zł/miesiąc, podczas gdy średni obrót sklepu dyskontowego wynosi ok. 1,2 mln. zł. - Łączyliśmy się, aby pod wspólnym szyldem konkurować z hipermarketami - przypomniał i dodał, że protesty to głos desperacji i rozpaczy właścicieli sklepów franczyzowych.

- Nawet zapłacenie podatku według najniższegp progu 0,7 proc. doprowadzi do zamknięcia wielu sklepów spółdzielców - ostrzegła Małgorzata Więch, wiceprezes PIH i członek zarządu PSD.

Właściciele sklepów należących do sieci franczyzowych, głównie Lewiatana, Groszka, Abc, EuroSklep, a także przedstawiciele sieci Livio i Rabatu Detal wypowiadali się przeciwko wprowadzeniu ustawy o podatku od sklepów w postaci zaproponowanej przez Ministerstwo Finansów 2 lutego.

Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ zapowiedział udział tej związkowej organizacji w zapowiadanej na 11 lutego demonstracji.

Barbara Mikusińska 739 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }