11 lutego demonstracja pod Sejmem

Co najmniej 5 tys. właścicieli sklepów franczyzowych wybiera się do Warszawy protestować przeciwko niekorzystnym dla nich przepisom w ostatniej wersji projektu ustawy o podatku od sklepów.

Ostatni projekt ustawy, obecnie w konsultacjach międzyresortowych, mocno rozczarował detalistów i wywołał lawinę protestów. Przypomnijmy, że największy sprzeciw wywołuje potraktowanie w nim w taki sam sposób sieci franczyzowych i grup zakupowych, jak sieci handlu nowoczesnego (hipermarkety, dyskonty czy supermarkety). Jedynie spółdzielcom Ministerstwo Finansów "poszło na rękę" i uznało, że siecią handlową nie są spółdzielnie zrzeszone w związku rewizyjnym i korzystające z jednej marki.

Przedsiębiorcy należący do sieci franczyzowych chcą zatem demonstrować przed Sejmem. Zapowiadają protesty, jeśli rząd przed przesłaniem projektu ustawy do Sejmu nie weźmie pod uwagę ich postulatów. Organizatorzy oceniają, że w demonstracji weźmie udział ok. 5 tys. detalistów z całej Polski. Zgłosili się już przedsiębiorcy m.in. z sieci Lewiatan, Abc, Groszek, Chata Polska, Piotr i Paweł, Nasz Sklep, Sieć 34.

Demonstracja ma ruszyć spod Torwaru w Warszawie pod Sejm, gdzie protesty mają zacząć się o godz. 11.

 

Barbara Mikusińska 739 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }