Pierwsza w Polsce wyszukiwarka produktów rybnych ze znakiem MSC

Na stronie internetowej MSC - niezależnej organizacji międzynarodowej, która działa na rzecz zrównoważonego rybołówstwa - ruszyła pierwsza w Polsce wyszukiwarka internetowa ryb.

Poprzez stronę www.msc.org/pl można wybrać jeden z ponad 300 dostępnych w naszym kraju produktów rybnych i owoców morza z certyfikatem MSC spośród ponad 20 000 dostępnych na całym świecie.

Rybę lub danie rybne można wyszukać poprzez wybór gatunku, typu produktu, producenta lub sprzedawcy. Każdy może się również zapisać na specjalną listę, aby otrzymywać powiadomienia o nowych produktach MSC dostępnych w wybranym kraju.

- Ryby i owoce morza to podstawa diety dla ponad 1 mld ludzi na świecie. Od odpowiedzialnej gospodarki rybackiej zależy dobrostan 1 na 10 osób na świecie. To rynek 10 krotnie większy niż rynek kawy - mówi Anna Dębicka, szefowa MSC na Polskę. - Pamiętajmy, że to decyzje konsumentów, które codzienne są podejmowane
w sklepach, mają wpływ na to, co robią producenci ryb i rybacy. Jeśli będą wybierać produkty z logo MSC, coraz więcej firm będzie spełniać standardy zrównoważonego rybołówstwa - dodaje.

Ilona Mrozowska 3005 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }