Największe sieci: nowe placówki

Auchan, Lidl.

  • Auchan w Nowym Sączu. Po 17 latach z krajobrazu miasta zniknął (w styczniu br.) hipermarket Real, a w jego miejscu powstał Auchan. Real we francuski Auchan przekształcany był od ponad roku. Przypomnijmy, że pod koniec 2012 r. niemiecka Grupa Metro, do której należały markety Real, sprzedała około stu sklepów grupie Auchan.
  • Auchan w Olsztynie i Poznaniu. Hipermarket w Olsztynie otwarty został 3 lutego i znajduje się w Al. Gen. Sikorskiego 2b. Natomiast placówka w Poznaniu uruchomiona została 5 lutego i zlokalizowana jest przy ul. Bukowska 156. Nowością w sklepach jest dział Bazarek Luz, gdzie klienci znajdą produkty na wagę w tym: orzechy, kasze, makarony, cukierki i ciastka.
  • Lidl w Staszowie na ulicy Krakowskiej. To pierwsza placówka tej sieci w tym mieście. Podczas uroczystego otwarcia Lidla (28 stycznia) głos zabrał Marek Pawłowski, dyrektor regionalny, który podkreślił, że w staszowskim Lidlu póki co zatrudnionych jest 15 osób, ale jeśli obrót sklepu będzie rósł, kolejne osoby znajdą tu pracę. Sala sprzedaży nowego Lidla ma ok. 750 mkw.
Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }