Rosja zabrania rodzimym sieciom McDonald's importu polskich frytek

Do niedawna rosyjskie oddziały McDonald's zaopatrywały się w mrożone produkty ziemniaczane w Polsce. Wyroby dostarczały im firmy Farm Frites i McCain. Teraz wymogiem jest szukanie rosyjskich dostawców. Tak zdecydowały tamtejsze władze.

Przewodniczący rosyjskiego stowarzyszenia producentów warzyw tłumaczy, że skoro krajowa produkcja ziemniaków wzrosła o dodatkowe 1 mln ton, co doprowadziło do 40 proc. spadku cen, znacznie taniej jest wykorzystywać rodzime surowce do produkcji mrożonych frytek, niż importować je z zagranicy.

W związku z nową polityką rządu dotyczącą zagranicznych produktów żywnościowych sieć restauracji McDonald's w Rosji poszukuje więc krajowych producentów i dostawców ziemniaków.

Źródło: FAMMU/FAPA

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }