Polacy chcą iść na piwo z prezydentem Dudą

I z Pawłem Kukizem. Grupa Żywiec przygotowała niekonwencjonalny ranking popularności osób znanych ze świata mediów i polityki. W zestawieniu "Z kim Polacy wybraliby się na piwo?" obok aktorów i dziennikarzy znaleźli się prezydenci, premierzy oraz liderzy partii.

Pierwsze miejsce w rankingu Grupy Żywiec zajął lider partii Kukiz ’15 i były muzyk zespołu Piersi – Paweł Kukiz, z którym na piwo wybrałoby się aż 55 proc. Polaków. Druga pozycja przypadła prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie – 43 proc. Na podium znaleźli się także były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski (41 proc.) i prezydent Słupska Robert Biedroń (38 proc.).

Pierwszą piątkę z wynikiem 33 proc. zamykają ex aequo – Ryszard Petru z Nowoczesnej oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Jedyną kobietą wśród polityków, którą wskazali respondenci badania, jest premier Beata Szydło (23 proc.).

W kategorii znanych osób/celebrytów respondenci najczęściej chcieli by iść na piwo z podróżniczką Martyną Wojciechowską (zyskała 45 proc. wskazań), piłkarzem Robertem Lewandowskim i aktorem Maciejem Stuhrem (obaj panowie mają po 40 proc. wskazań) oraz aktorem Bogusławem Lindą i dziennikarzem Kubą Wojewódzkim (także ex aequo - po 30 proc.).

Badanie „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” zostało przeprowadzone metodą CAWI wśród 495 internautów w wieku powyżej 18 lat w dniach 18-22 grudnia 2015. Łącznie w zestawieniu znalazło się 20 osób z polityki i tyle samo ze świata kultury i mediów.

 

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }