829 ton żywności dla potrzebujących

W ramach Świątecznej Zbiórki Żywności prowadzonej w grudniu 2015 r. do 2 600 potrzebujących Polaków trafiło łącznie 829,9 kg żywności. Kolejna zbiórka odbędzie się w dniach 11-13 marzec (przed Wielkanocą).

Żywność zebrana podczas Świątecznej Zbiórki Żywności to wynik nie tylko zbiórki w sklepach, ale również w firmach, hurtowniach oraz za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl. Akcję zorganizowało 31 Banów Żywności. Było w nią zaangażowanych 52 tys. wolontariuszy oraz firmy związane z branżą FMCG, m.in. McCormik Polska (Kamis i Galeto), Tesco i Auchan. 

Z pomocy skorzystało 260 000 podopiecznych organizacji współpracujących z Bankami Żywności m.in: jadłodajni, noclegowni dla bezdomnych, świetlic dla dzieci, hospicjów, stowarzyszeń dla najuboższych.

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }