Tesco skraca godziny pracy

Sieć zrezygnowała z całodobowej sprzedaży w 76 sklepach w Wielkiej Brytanii.

Według detalisty zmniejszenie godzin pracy w sklepach ma na celu poprawę zakupów. Dzięki temu pracownicy Tesco będą mieli więcej czasu na uzupełnienie produktów na półkach. Oznacza to większą dostępność asortymentu dla klientów oraz lepszy wygląd sklepów każdego ranka.

Działające do tej pory w systemie 24 godziny na dobę placówki Tesco zostaną zamknięte o północy, a swoje  podwoje dla klientów otworzą o 6 rano.

Zmiany wejdą w życie między 14 marca a 11 kwietnia 2016 r.

Komentując ten krok Tony Hogget, dyrektor sprzedaży detalicznej w Tesco powiedział: Zawsze myślimy o tym, jak lepiej służyć klientom w każdym z naszych sklepów. Wpływ na skrócenie godzin pracy miał między innymi wzrost sprzedaży online, a co za tym idzie w nocy w tych sklepach było bardzo mało klientów.

Całodobową sprzedaż Tesco rozpoczęło w 1996 r. Obecnie ok. 400 sklepów otwartych jest w tym systemie.

Joanna Hamdan 8574 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }