Lidl poinformował, że za rok obrotowy 2014 zapłacił ponad 1 mld zł podatków

Są to między innymi podatki CIT, VAT oraz PIT.

Zarząd sieci przekonuje, że Lidl działa zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami i odprowadza wszystkie wynikające z przepisów rodzimego prawa należne podatki. W związku z tym za rok obrotowy 2014 firma odprowadziła ponad 1 mld zł podatków - są to podatki CIT, VAT, PIT oraz inne.

Jednocześnie Lidl Polska podkreśla, że nie otrzymał żadnych zwolnień w zapłacie podatku CIT, w tym nie skorzystał i nie korzysta z jakiegokolwiek zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych.

W ostatnich 2 latach obrotowych, Lidl zapłacił w Polsce łącznie ponad 1,8 mld zł podatków, w tym ponad 105 mln zł podatku dochodowego CIT w 2013 r., oraz ponad 125 mln zł podatku dochodowego CIT w 2014 r. Ponadto w latach 2010-2012 firma zapłaciła prawie 200 mln zł podatku dochodowego CIT.

Lidl Polska 2014 r. zamknął przychodami netto na poziomie ponad 11,5 mld zł.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }