Były dyrektor generalny sieci Biedronka nowym prezesem Żabki

Tomasz Suchański (na zdjęciu), dyrektor generalny sieci Biedronka w latach 2010-2014, a ostatnio jej członek zarządu, od marca br. zajmie fotel prezesa spółki Żabka Polska. Tym samym zastąpi na stanowisku Krzysztofa Andrzejewskiego.

Krzysztof Andrzejewski z Żabką związany jest od 2013 r. Początkowo pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych, a od niemal roku prezesa zarządu. Jako wiceprezes ds. operacyjnych będzie nadal uczestniczyć w kluczowych dla rozwoju sieci projektach.

- Wyznaczone w 2015 r. strategiczne kierunki rozwoju będą kontynuowane, a doświadczenie nowego prezesa Tomasza Suchańskiego z pewnością przyczyni się do dalszego umocnienia rynkowej pozycji sieci - mówi Zbigniew Rekusz, senior partner w Mid Europa Partners (właściciel spółki Żabka Polska). 

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod szyldem Żabka (prawie 3600 sklepów) i supermarketów Freshmarket.

 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }