[PROMOCJA] Drożdżówka radziwiłłówka

Poprawi ona zaopatrzenie szkolnych sklepików w produkty smaczne i zdrowe.

Adam Bogacz, Przewodniczący Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej:

Drożdżówka radziwiłłówka poprawi zaopatrzenie szkolnych sklepików w produkty smaczne i zdrowe.

Niebawem na rynku i w szkołach pojawi się drożdżówka radziwiłłówka spełniająca założenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży. Rozporządzenie Ministra Zdrowia, w trosce o zdrowie dzieci, bardzo ograniczyło możliwość dostępu w szkolnych sklepikach produktom zawierających dużo cukru, konserwanty, sól. Statystyki odnotowują znaczny przyrost nadwagi i otyłości wśród dzieci w Polsce. Niestety znacznie spadły obroty w sklepikach szkolnych.

Drożdżówka radziwiłłówka jest przykładem poszukiwania rozwiązań, które zapewnią dzieciom produkty zdrowe i jednocześnie smaczne. Smak radziwiłłówki został osiągnięty dzięki specjalnie opracowanej technologii, zarówno ciasta jak również nadzienia. Receptura ciasta została opracowana w taki sposób, aby nie zawierało szkodliwych substancji, konserwantów i charakteryzowało się znacznie obniżoną kalorycznością. Nadzienia opracował zespół polskich specjalistów technologów z firmy ZENTIS Polska. Nadzienia w kilku wariantach smakowych nie mają dodatku cukru, konserwantów, a pomimo to są bardzo smaczne.

Drożdżówka radziwiłłówka jest pomysłem Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej przy Stowarzyszeniu Naukowo – Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITSpoż). Bronisław Wesołowski, prezes zarządu SITSpoż proponuje nazwać drożdżówkę od nazwiska Konstantego Radziwiłła, który zainicjował prace ad poszukiwaniem rozwiązań technologicznych, które pozwolą na zachowanie dobrego smaku przy zachowaniu prozdrowotnych cech produktów.

Rada Promocji Żywności Prozdrowotnej obejmuje największych specjalistów, naukowców i praktyków, zakresu żywności i żywienia. Rada będzie poszukiwać następnych rozwiązań, w tym m.in. napojów zawierających składniki prozdrowotne.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }