Coca-Cola Life z nową recepturą

W kwietniu Coca-Cola Life zmieni recepturę - ma mieć aż o 45 proc. mniej cukru i kalorii niż standardowa wersja tego napoju.

Przypomnijmy, że Coca-Cola Life zadebiutowała w 2013 r. i dzięki zastąpieniu części cukru ekstraktem z liści stewii jest o jedną trzecią mniej kaloryczna od regularnej wersji tego popularnego napoju. W puszcze o poj. 330 ml Coca-Cola Life ma być jedynie 76 kcal i 19 g cukru. 

Jak tłumaczą Amerykanie, nowa receptura ma pozytywnie wpłynąć na postrzeganie tego dietetycznego napoju, którego sprzedaż w ubiegłym roku spadła.

Coca-Cola Life w charakterystycznym zielonych opakowaniach pojawiła się najpierw w Argentynie, Chile, a od 2014 roku sprzedawana jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na wielu innych rynkach. W Polsce jak na razie dostępna jest tylko w niektórych delikatesach. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }