Ikea Centres Poland podsumowało 2015 rok

Ubiegłoroczne rozbudowy Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie oraz Alei Bielany we Wrocławiu to największe inwestycje firmy w ostatnich latach.

Łącznie dwa obiekty handlowe spółki powiększyły się o 52,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, a do grona ich najemców dołączyło 145 firm i marek. W 2015 roku Ikea Centres podpisała umowy najmu powierzchni handlowej ze 185 nowymi najemcami, w tym z 11 markami (m.in. DQ Grill&Chill oraz Fuddruckers), które wcześniej nie były obecne w centrach handlowych w Polsce.

- 2015 to kolejny rok sukcesów – we wszystkich centrach ogółem odnotowaliśmy 6-proc. wzrost odwiedzalności i obrotów. Zakończyliśmy też dwie duże rozbudowy naszych obiektów. Jak pokazują statystyki, okazało się to świetnym posunięciem strategicznym – powiedział Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Ikea Centres Poland.

W 2016 i 2017 roku Ikea Centres planuje kolejne inwestycje. Trwają przygotowania do nowych projektów w Lublinie i Zabrzu – powstaną tam centra handlowe zintegrowane ze sklepami Ikea. Rusza też modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.