Kolporter zrezygnował z wymogu wpłacania kaucji

Spółka zmieniła także system rekrutacji osób chętnych do prowadzenia saloników prasowych, a przyszłym współpracownikom oferuje możliwość rozwoju i przejścia na stanowisko menadżerskie.

– To bardzo istotna zmiana w naszym Systemie Partnerskim. Dotychczas jednym z wymogów była wpłata kaucji, w wysokości kilku tysięcy złotych. W stosunku do innych, podobnych ofert rynkowych ta opłata była stosunkowo niska, ale mimo to mogła być barierą  – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. - Dlatego zdecydowaliśmy się ją wyeliminować. Nasza obecna propozycja to prawdopodobnie jedna z najatrakcyjniejszych tego typu ofert na rynku – uważa.

Dodatkową wartością dla osób prowadzących saloniki mają być programy motywacyjne i szkolenia. Najlepszym partnerom firma zapewnia natomiast możliwość awansu. W spółce już pracują menadżerowie, którzy swoją karierę zaczynali za ladą w saloniku. Takim partnerom Kolporter zapewnia stałe wsparcie ze strony swoich menadżerów i doradców, a także dostęp do nowoczesnych narzędzi informatycznych, wspierających sprzedaż. Obecnie, w ramach Systemu Partnerskiego, ze spółką współpracuje około tysiąc osób w całej Polsce.

System Partnerski to autorski model współpracy, przygotowany kilka lat temu przez Kolportera dla osób, prowadzących saloniki prasowe. Wszystkie punkty prowadzone są przez partnerów, którym firma  zapewnia m.in. stałe wynagrodzenie podstawowe, dodatkowe wynagrodzenie uzależnione od wielkości obrotu, premię za realizacje celów handlowych, premię za realizacje standardów sieci oraz wynagrodzenia dodatkowe.

Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }