Powraca temat zakazu handlu w niedziele

Zaraz po zakończeniu prac nad podatkiem obrotowym handel może czekać kolejna duża zmian - poinformowała w ubiegłym tygodniu "Rzeczpospolita". Jak wyjaśnił dziennik, chodzi o zakaz handlu w niedziele.

Polskie firmy są zdecydowanie za zakazem handlu w niedziele – mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności" (na zdj.). Ujawnił, że jego organizacja przygotowuje projekt takiego rozwiązania a wstępne założenia zostały już przedstawione premier Beacie Szydło.

Gazeta podała, że ministerstwo pracy - w odpowiedzi na postulaty "Solidarności" - zasygnalizowało prowadzenie analiz. Wydaje się, że do podjęcia decyzji jeszcze daleka droga, gdyż planowany zakaz wymagałby przeprowadzenia konsultacji społecznych z przedstawicielami strony społecznej i pracodawców, podobnie jak miało to miejsce z podatkiem "hipermarketowym".

Według "Rzeczpospolitej" najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada zakaz handlu jedynie dla dużych sklepów. Miałoby to oznaczać realną pomoc dla mniejszych placówek. 

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }