Aldi w Wielkiej Brytanii uruchomił zakupy online

Koszt inwestycji wyniósł 35 mln funtów.

Detalista o nowym kanale sprzedaży informował już jesienią ub. r. Decyzja o wejściu w sprzedaż internetową jest częścią długoterminowej strategii, której celem jest dotarcie do jak największej liczby kupujących, szczególnie tych, którzy nie mieszkają w pobliżu sklepu Aldi.

Dostawa, z wyłączeniem Irlandii Północnej, gdyż tam sklep nie jest dostępny, jest bezpłatna dla zamówień powyżej 50 funtów. Przy mniejszych zamówieniach koszt dostawy będzie wynosić 3 funty.

Jak zapowiada detalista w drugim kwartale br. poprzez internet ma się rozpocząć także sprzedaż produktów nieżywnościowych, znanych jako Specialbuys. Oferta tych produktów, dostępnych obecnie w sklepach stacjonarnych, obejmuje m.in. sprzęt rowerowy, elektronarzędzia oraz na przykład stroje na Halloween.

Aktualnie w Wielkiej Brytanii działa ponad 630 sklepów pod szyldem Aldi. W tym roku sieć planuje otworzyć kolejne 83 placówki. Do 2022 r. na wyspach ma działać 1000 sklepów Aldi.

Źródło: RetailUpdate

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.