Hans Van Bylen zastąpi Kaspera Rorsteda na stanowisku prezesa Henkla

30 kwietnia 2016 r. dotychczasowy prezes zarządu Henkla - Kasper Rorsted - zakończy swoją 11-letnią współpracę z firmą. 1 maja 2016 r. stanowisko prezesa zarządu obejmie Hans Van Bylen, związany zawodowo z Henklem od 1984 r.

W trakcie tych 31 lat zajmował stanowiska kierownicze w dwóch działach firmy − Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), oraz Beauty Care (kosmetyków). Zakres jego obowiązków początkowo obejmował Belgię, następnie został rozszerzony o kraje Beneluksu, a później o Francję, Europę, Zachodnią, Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Północną, Azję i Pacyfik oraz Amerykę Łacińską. Od 2005 r. jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za dział Beauty Care.

Objęcie stanowiska wiosną pozwoli Hansowi Van Bylen (na zdjęciu) na przejęcie nadzoru nad opracowaniem nowej strategii, którą Henkel ogłosi pod koniec 2016 r., a także na jej wdrożenie.

Ustępujący wiceprezes - Kasper Rorsted - dołączył do zespołu Henkla jako członek zarządu w 2005 r. W 2007 r. został mianowany wiceprezesem zarządu, a po w 2008 r. − na stanowisko prezesa zarządu. Z firmy odchodzi z własnej woli. 

 

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }