Global Cosmed z nowym wiceprezesem

Polski producent kosmetyków i chemii gospodarczej - Global Cosmed - ma nową wiceprezes. Jest nią Magdalena Mazur związana z firmą od 1998 r.

- Stoją przed nami bardzo ambitne cele - mówi Ewa Wójcikowska, prezes zarządu Global Cosmed. - Chcemy budować Grupę z mocną pozycją na rynku światowym, w tym szczególnie w Europie. Magdalena Mazur jest menedżerem z dużym doświadczeniem, które pozwoliło na istotne wzmocnienie pozycji rynkowej Global Cosmed Group. Jestem przekonana, że jako nowa wiceprezes Magdalena Mazur przyczyni się do zwiększenia siły Grupy i realizacji jej ambitnych planów – podkreśla prezes Wójcikowska.

Magdalena Mazur zawodowo związana jest z Global Cosmed Group od 1998 r. Pracowała na różnych stanowiskach menedżerskich w pionie dystrybucji, pełniła również funkcję dyrektora ds. handlu i marketingu. Od 2008 r. była wiceprezes zarządu Global Cosmed Group, a od grudnia 2015 r. - prezesem tej spółki. Do stycznia 2016 r. zasiadała w radzie nadzorczej Global Cosmed.

Przypomnijmy, że notowany na GPW producent kosmetyków i chemii gospodarczej Global Cosmed, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przejął Global Cosmed Group oraz spółki z nią powiązane. Dzięki transakcji o wartości ponad 217 mln zł ma powstać silna grupa, zdolna do kolejnych akwizycji w przyszłości.

Global Cosmed formalnie przejął już kontrolę nad Global Cosmed Group. Niemniej cała transakcja zostanie sfinalizowana do końca maja, kiedy Global Cosmed obejmie dodatkową emisję akcji serii D, E i F.

W wyniku transakcji powstała jedna, transparentna grupa z szerokim portfolio takich brandów jak: Bobini, Apart, Sofin i Kret oraz marek własnych. 

Grupa planuje też dalszy wzrost eksportu do krajów Europy oraz na nowe rynki (Bliski i Daleki Wschód). Połączenie umożliwi realizację synergii zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów.

 

 

 

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }