Lidl ma nowego prezesa

Od nowego roku Maksymilian Braniecki jest nowym prezesem Lidl Polska. Zastąpił na tym stanowisku Michała Łagunionka, który awansował i został powołany do pracy w centrali sieci w Niemczech.

Maksymilian Braniecki swoją karierę w strukturach Lidla rozpoczął w 2003 r. w Polsce, ale ostatnie cztery lata jako prezes zarządu kierował spółką Lidl w Rumunii. Wcześniej pracował w tym oddziale, jako członek zarządu i dyrektor sprzedaży.

Michał Łagunionek, dotychczasowy prezes Lidla w Polsce, został powołany jako nowy członek zarządu centrali koncernu Lidl w Niemczech. Ze spółką Lidl Polska związany był od ponad czternastu lat, z tego dziesięć lat piastował stanowisko prezesa zarządu.

Dyskontowa sieć Lidl obecna jest na polskim rynku od 2002 r. Prowadzi ponad 550 sklepów.

O zmianach kadrowych we władzach Lidla, które właśnie nastąpiły, pisaliśmy już w październiku w „Handlu Extra”.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }