Tesco ma dwóch nowych dyrektorów

Z dniem 1 kwietnia Alison Platt i Simon Patterson dołączą do zarządu Tesco, jako niezależni dyrektorzy niewykonawczy.

Ponadto Alison Platt dołączy także do komisji wynagrodzeń, a Simon Patterson do komisji audytu.

Alison Platt jest dyrektorem naczelnym Countrywide, brytyjskiej grupy obsługi nieruchomości i ma w tym sektorze doświadczenie w odnośnym sektorze nieruchomości i dostawy obsługi klienta. Ma także doświadczenie  biznesowe i handlowe. Alison Platt wcześniej pełniła funkcję dyrektora zarządzającego w firmie Bupa.

Natomiast Simon Patterson jest dyrektorem zarządzającym w firmie Silver Lake Partners, z którą związany jest od  2005 roku. Obecnie pełni także funkcję członka zarządu w firmie Dell i Intelsat, a wcześniej w zarządach Skype, Multiplan i Gerson Lehrman Group. Przed rozpoczęciem pracy w Silver Lake, był członkiem założycielskiego zespołu zarządzającego spółki GF-X. Pracował także na różnych stanowiskach kierowniczych w Financial Times. 

(zdjęcie Tesco Group)

Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }