Sokołów: To dzięki nam rośnie spożycie wołowiny w Polsce

W 2015 r. Grupa Sokołów zwiększyła sprzedaż rok do roku o 4 proc. Wzrost produkcji przełożył się na prawie 100 nowych etatów w Grupie.

Wszystko dzięki działaniom podjętym w 2015 r. - od zwiększenia eksportu, po nowe produkty.

- Działania naszej firmy zaowocowały rozwojem snacków na rynku skandynawskim,  gdzie bardzo dynamicznie rozwija się sprzedaż naszych salamitek. Mamy bardzo optymistyczne prognozy sprzedaży na 2016 r. i wprowadzamy na ten rynek kolejne wersje smakowe - mówi Bogusław Miszczuk, prezes zarządu Sokołów.

Firma zdobyła także kilka nowych rynków eksportowych, m.in. Wietnam, Kongo i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Bogusław Miszczuk podkreśla, że przygotowując nowe produkty firma myśli także o konsumentach z cukrzycą. 
- Jesteśmy parterem społecznej akcji „Menu dla diabetyka - mięsa i wędliny w diecie cukrzycowej”.  W ubiegłym roku, wspólnie z Koalicją na rzecz Walki z Cukrzycą wyedukowaliśmy setki Polaków, uczyliśmy ich jak przygotowywać zbilansowane i zdrowe posiłki - podsumowuje prezes.

Za sukces Grupy szef Sokołowa uważa rosnące spożycie wołowiny w Polsce. 
- To głównie dzięki naszym działaniom - szeroko zakrojonej akcji edukacyjno-promocyjnej „Uczty Qulinarnej – wołowiny z Sokołowa” Polacy zobaczyli, że wołowina jest nie tylko dobra i zdrowa, ale także może być łatwa w przygotowaniu. Będziemy angażować się w proces zmiany świadomości konsumentów i stale  inwestować w programy edukacyjno-promocyjne oraz akcje społeczne, by przekonywać Polaków do jedzenia polskiej wołowiny - podkreśla Bogusław Miszczuk. Dodaje, że Sokołów zainwestował w linie produkcyjne burgerów, zarówno świeżych, jak i mrożonych.
Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }