Maspex zakończył dużą inwestycję

Należąca do Grupy Maspex Wadowice firma Tymbark wybudowała instalację do produkcji energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych o mocy 1 MW. W latach 2005 - 2015 projekty ekologiczne i technologiczne w zakładzie w Tymbarku wyniosły ponad 250 mln zł.

Podstawowym celem jest wykorzystanie odnawialnego źródła energii i tym samym kontynuacja działań proekologicznych w spółce. Realizację projektu rozpoczęła się w marcu 2015 r., natomiast jej uruchomienie nastąpiło pod koniec ubiegłego roku. Inwestycja została zrealizowana w zakładzie w Tymbarku na powierzchni ok. 2 hektarów. W ramach farmy fotowoltanicznej powstało prawie 4000 paneli  fotowoltaicznych. Na terenie farmy zainstalowano także stację meteorologiczną oraz wykonano aparaturę monitoringu.

Maspex nie podaje, ile kosztowała ta inwestycja. Zdradza jedynie, że w latach 2005 - 2015 projekty ekologiczne i technologiczne w zakładzie w Tymbarku wyniosły łącznie ponad 250 mln zł.

Ilona Mrozowska 3000 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }