Magdalena Kruszewska prezesem zarządu i dyrektorem generalnym BU Consumer Healtcare w grupie Sanofi

Do zarządu dołączyli również Robert Łukawski i Jerome Geoffroy.

Prezesem zarządu Sanofi-Aventis została Magdalena Kruszewska, która objęła również stanowisko dyrektora generalnego business unitu Consumer Healthcare w grupie Sanofi w Polsce. Zmiana we władzach spółki związana jest z wprowadzeniem nowej, globalnej struktury w grupie.

Kruszewska z branżą farmaceutyczną związana jest od 2002 r. Do grupy Sanofi w Polsce dołączyła w 2014 r., obejmując stanowisko dyrektora dywizji Consumer Healthcare. Wcześniej przez kilkanaście lat pracowała w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, początkowo jako business unit director Poland i country manager Baltics, a następnie jako general manager odpowiadała za biznes Consumer Healthcare w Czechach i na Słowacji. Ścieżkę zawodową rozpoczynała w działach marketingu i sprzedaży firmy Unilever. Pełniła również funkcję dyrektora marketingu w firmie Diageo Pillsbury.

Kruszewska pełni również funkcję dyrektora generalnego business unitu Consumer Healthcare oraz stanęła na czele Nepentes Pharma, firmy działającej na rynku dermokosmetyków, wchodzącej w skład Grupy Sanofi w Polsce.

Do  nowego zarządu dołączył także Robert Łukawski, który objął stanowisko członka zarządu Sanofi-Aventis oraz wiceprezesa Nepentes Pharma. Łukawski jest związany z Sanofi od 2011 r., początkowo pełnił funkcję head of finance operations, a od 2014 r. jest commercial directorem grupy w Polsce. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie Robert Łukawski od 1 stycznia br. pełni również funkcję dyrektora generalnego business unitu General Medicines.

W składzie zarządu jest również Jerome Geoffroy, który dołączył do grupy w Polsce we wrześniu 2015 r., obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Geoffroy związany jest z Sanofi od 2002 r., pracował zarówno w centrali w Paryżu, jak i w filiach firmy w różnych częściach świata.

Zmiany w Polsce wiążą się z wdrożeniem nowej struktury Sanofi zarówno na poziomie globalnym firmy,
jak i na poszczególnych rynkach lokalnych, ogłoszonej w połowie lipca 2015 r. Od 1 stycznia br. w Sanofi w Polsce powołano sześć business unitów: General Medicines, Diabetes & Cardiovascular, Consumer Healthcare, Sanofi Genzyme, Sanofi Pasteur oraz Merial.

Katarzyna Kacprzak 19 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }