Węższe grono Polskiej Izby Handlu

14 grudnia spółka Piotr i Paweł złożyła rezygnację z członkostwa w Polskiej Izbie Handlu. Przyczyną jest przynależność do nowopowstałego Forum Polskiego Handlu, które zrzesza operatorów o podobnym modelu działania.

Sieć Piotr i Paweł jest jednym z inicjatorów powstania nowej organizacji, zrzeszającej sieci spożywcze takie jak Polomarket, Topaz, Marcpol, Stokrotka, Eko, Piotruś Pan, Arhelan oraz operatorów przemysłowych: Media Expert, Agata, PSB i AT.

Forum Polskiego Handlu jest organizacją pozarządową, zrzeszającą wyłącznie spółki z branży handlowej z polskim kapitałem. Jego celem statutowym jest budowanie pozytywnego wizerunku polskich sieci w oczach klientów, pracowników oraz władz samorządowych i państwowych. Forum chce edukować klientów, promować polski handel i polskich producentów, pozostawiając i inwestując wypracowany kapitał w Polsce. Intensywnie włączyło się w konsultacje z władzami ws. planowanego podatku obrotowego.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.