Największe sieci: nowe placówki

Aldik, Kurnik, Piotr i Paweł, Polomarket i Stokrotka.

  • Aldik w Radomiu. 17 grudnia sieć otworzyła swój pierwszy supermarket w tym mieście. Sklep zlokalizowany jest przy ul. 11 Listopada 30.
  • Kurnik w Grodzisku Mazowieckim – jest patronackim sklepem Konspolu. Jego otwarcie nastąpiło 19 grudnia przy ul. 11 listopada. Konspol ma kilka sklepów firmowych na terenie Polski, ale nie są to sklepy pod szyldem Kurnik - ten w Grodzisku jest pierwszy. W ofercie placówki znajdą się nie tylko wyroby marki Konspol, ale również inne produkty spożywcze, w tym regionalne konfitury, miody czy sery. Każdego dnia sklep będzie zaopatrywany w świeże pieczywo oraz warzywa i owoce.
  • Piotr i Paweł w Milo Park. 9 grudnia rozpoczął działalność park handlowy w Józefowie pod Warszawą, którego operatorem spożywczym jest Piotr i Paweł. Park Handlowy Józefów zlokalizowany jest przy drodze krajowej 721.
  • Polomarket w Zabrzu – rozpoczął działalność 18 grudnia przy ul. Wolności 118. Sklep o powierzchni około 600 mkw.znajduje się w nowym budynku wolnostojącym. Wyróżnia się na tle konkurencji bogatą ofertą produktów świeżych. Dostępny będzie również alkohol. Jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych oraz matek z wózkami dziecięcymi, ponieważ w wejściu nie ma żadnego progu, a boksy kasowe są szerokie. Dla klientów przygotowano parking na 40 samochodów. W sklepie znalazło zatrudnienie 20 osób.
  • Stokrotka - pięć nowych sklepów w jeden dzień. 17 grudnia uruchomione zostały: 2 supermarkety w Lublinie i Mrągowie oraz 3 markety w Łodzi, Radzyniu Podlaskim i Tczewie. Tym samym Stokrotka ma już 327 sklepów, z czego 80 zostało otworzonych od początku br. Również franczyza wkroczyła w fazę dynamicznego rozwoju, markety w Tczewie i Radzyniu Podlaskim to właśnie placówki franczyzowe. W tej linii biznesowej w tym roku Stokrotka uruchomiła 27 placówek detalicznych. Według zapowiedzi zarządu spółki rekordowa w historii sieci liczba otwarć z tego roku powinna być przynajmniej wyrównana w przyszłym. Stokrotka spodziewa się bowiem nie mniej niż 100 nowych lokalizacji w 2016 r.

Katarzyna Pierzchała 5229 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.