Ambra wycofuje się z członkostwa w Polskiej Radzie Winiarstwa

Według Grupy Ambra, Polska Rada Winiarstwa pod hasłem obrony win owocowych zaangażowała się w obronę najsłabszych jakościowo produktów - napojów fermentowanych sztucznie aromatyzowanych i wzmacnianych spirytusem.

Tymczasem - wskazuje Ambra - misją społeczną organizacji branżowej powinno być łączenie interesów producentów i konsumentów oraz stanie na straży najwyższej jakości produktów. -  Wbrew temu Polska Rada Winiarstwa stała się podmiotem realizującym partykularne interesy wybranych członków - czytamy w komunikacie Ambry.

Według Ambry, organizacja, która w swoich założeniach miała przyczyniać się do podnoszenia jakości wyrobów winiarskich oraz doskonalenia kwalifikacji zawodowych i integracji pracowników branży winiarskiej, w rzeczywistości nie była w stanie wypracować jednolitych stanowisk branży, godząc się na rozwiązania pośrednie degradujące jakość produktów oferowanych polskim konsumentom. Dowodem na to mają być ostatnie działania i wypowiedzi Polskiej Rady Winiarstwa na temat sporów wybranych jej członków dotyczących postępowań akcyzowych w sprawie napojów fermentowanych.

- Działania Polskiej Rady Winiarstwa stoją w sprzeczności z interesem winiarstwa i interesem konsumenta, i niejednokrotnie miały charakter wprowadzania w błąd opinii publicznej, co w przypadku takiej organizacji uznajemy za rzecz niedopuszczalną - ocenia Ambra. 

Ambra deklaruje, że zamierza rozwijać polską kulturę winiarstwa, wspierając działania na rzecz naturalnej produkcji win owocowych i cydru, współpracując ze Stowarzyszeniem Importerów i Dystrybutorów Wina oraz angażując się w rozwój polskiego winiarstwa gronowego w powiązaniu z produkcją regionalną.


Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.