Największe sieci: nowe placówki

Auchan, Delikatesy Premium, Delikatesy Sezam, Douglas, Hebe, Kaufland, Livio Express, Livio Market, Livio Top, Nasz Sklep, Rossmann, Ziaja.

 • Auchan w łódzkim centrum handlowym Tulipan. Będzie to 23 sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 50 działający pod szyldem Auchan w Polsce. Hipermarket zlokalizowany jest przy al. Piłsudskiego 92.

 • Delikatesy Premium. W oddziale kieleckim w miejscowości Mniów uruchomiony został kolejny sklep w formacie Premium, zaś następne otwarcie planowane jest w listopadzie w Skarżysku Kamiennej. Nie pozostaje w tyle oddział Katowice. Pod koniec sierpnia ruszyły Delikatesy Premium w Czechowicach Dziedzicach. Na początku września w miejscowości Przychojec na Podkarpaciu nastąpiło otwarcie trzeciego już w formacie Premium sklepu Gminnej Spółdzielni w Leżajsku. Natomiast w październiku także w oddziale rzeszowskim wystartowały dwa sklepy Premium - w miejscowości Siedleczka i w Stalowej Woli. W oddziale łódzkim działalność pod szyldem Delikatesy Premium rozpoczął sklep Jaś. W oddziale Kraków na ul. Przewóz otwarty został już drugi sklep w formacie Premium należący do Teresy Sikory. We wrześniu swój sklep w miejscowości Rudziczka wprowadził do sieci Darek Wasyliszyn. To już druga placówka tego właściciela działająca pod logo Premium, zaś pod koniec listopada ruszy trzeci sklep, tym razem w Racławicach Śląskich.

 • Delikatesy Sezam. Pod tym szyldem ruszył liczący prawie 80 mkw. powierzchni handlowej sklep na nowym osiedlu Czerwone Maki w Krakowie. A także placówki w Godowej i Strzyżowie, gdzie dwa sklepy wprowadziła do sieci Gminna Spółdzielnia w Strzyżowie.

 • Douglas. Sieć w ostatnim kwartale br. otworzyła 7 nowych perfumerii i obecnie liczy już 122 sklepy. W październiku zostały otwarte perfumerie Douglas w CH Sukcesja w Łodzi, w katowickim Supersamie, w CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze oraz w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. W listopadzie odbyły się 3 kolejne otwarcia: w Warszawie Ferio Wawer, w Zielonych Tarasach w Bydgoszczy oraz w Galerii Galena w Jaworznie. Jednocześnie trwają modernizacje najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce. Pod koniec października w katowickim Silesia City Center został otwarty kolejny Douglas House of Beauty.
 • Hebe w Szczecinie. Nowa drogeria zlokalizowana jest w Outlet Park Szczecin przy ul. Struga 42. Jest to druga drogeria Hebe w tym mieście. Pierwsza znajduje się przy ulicy Wiosennej 32. Obecnie w Polsce funkcjonuje 147 placówek sieci, w tym 99 drogerii oraz 48 aptek.
 • Kaufland w Rybniku, Nowym Tomyślu, Świdnicy, Wrocławiu i Dęblinie. Dzięki nowym otwarciom obecnie sieć liczy 201 sklepów w całej Polsce.
 • Livio Express w miejscowości Budy w powiecie krotoszyńskim. Należący do Zbysława Świdowicza sklep to 5 placówka handlowa tego franczyzobiorcy działająca pod logo Livio i 300 uruchomiona w oddziale poznańskim LD Holding.
 • Livio Market we wsi Witów w woj. małopolskim. Sklep numer 1670 zrzeszony w LD Holding ruszył 7 listopada. Na powierzchni handlowej liczącej 100 mkw. sklep oferuje prawie 3 tys. pozycji asortymentowych.
 • Livio Top w Będkowie w powiecie tomaszowskim. Należący do Krzysztofa Tyburca sklep to 3 placówka tego franczyzobiorcy pod tym szyldem. Dzięki otwarciu nowego sklepu łódzki oddział LD Holding liczy ponad 265 placówek.
 • Livio Top w miejscowości Szemud. Znajdujący się przy ul. Wejherowskiej 42 sklep wznowił działalność. W  sklepie przeprowadzono gruntowny remont, zakupiono nowe urządzenia chłodnicze oraz wyposażenie, zaś tradycyjną formę sprzedaży zza lady zastąpiono samoobsługą. Na liczącej 70 mkw. powierzchni sprzedaży znajduje się ok. 2 tys. pozycji asortymentowych.
 • Nasz Sklep. Oddział gdański uruchomił ostatnio dwie niewielkie placówki handlowe pod szyldem Nasz Sklep. To liczący 80 mkw. powierzchni handlowej sklep samoobsługowy przy ulicy Słonimskiego oraz 35-m sklepik ladowy w Gdańsku Słonecznej.
 • Rossmann w Szczecinie. Sieć drogerii powiększyła powierzchnię swojego lokalu w centrum handlowym Atrium Molo. Otwarcie salonu w nowej odsłonie odbyło się 22 listopada. Dotychczasowy salon Rossmann w Atrium Molo liczył 294 mkw., a po rozbudowie powiększył się o dodatkowe ponad 90 mkw.
 • Ziaja w CH Auchan w Katowicach. Do grona najemców katowickiej galerii handlowej Auchan dołączyła marka Ziaja. W nowym lokalu o powierzchni 30 mkw. klienci znajdą: kremy, balsamy, antyperspiranty, kosmetyki dla dzieci oraz kosmetyki specjalistyczne.
Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.